Rewolwer Le Mat - broń Kawalerii Południa DENIX 1070 - replika

Repliki broni Wszystko dla kowboja Rewolwer Le Mat - broń Kawalerii Południa DENIX 1070 - replika
DENIX Hiszpania
Produkt dostępny
dostawa 72h
Koszt wysyłki 16zł
237,00 zł

Wspaniała replika Rewolweru Le Mat, którego konstruktorem jest paryski arystokrata Jean Francois Le Mat. W październiku 1856 roku uzyskał amerykański patent na swój wielostrzałowy rewolwer nazywany często pistoletem kartaczowym lub dziesięciostrzałowcem. Różnił się on od większości używanych wówczas rewolwerów kapiszonowych tym, że miał magazynek 9-strzałowy i dziesiąty pocisk w lufie głównej. Dawało to sporą przewagę nad używanymi jeszcze ciągle pistoletami jedno lub 5-6 strzałowymi. Rewolwer imponujących rozmiarów, mało popularny, używany głównie przez oficerów kawalerii Południa.

Replika jest wykonana ze stupu ZnAl, w kolorze stalowego matu z odrobiną ciemniejszej barwy w zagłębieniach. Obicia rękojeści z czarnego tworzywa z widoczną antypoślizgową tarką. Możliwość oddania tzw suchego strzału. Le Mat posiada obrotowy bęben z dziewięcioma komorami nabojowymi. Bęben można obrócić bezpośrednio - odciągając kurek do pozycji pół naciągniętej lub obracany jest automatycznie przez mechanizm podczas napinania kurka do pozycji pełnej. Le Mat posiada także ruchomy - przesuwny dosyłacz pocisku, z kolei wycior umieszczony w jego dźwigni został zaznaczony w odlewie. Podobnie sprawa wygląda z niewielką dźwignią na kurku Le Mat'a - została zaznaczona w odlewie, a w rzeczywistości wybierała jedną z dwóch luf tej broni.

Wymiary:

  • długość lufy 0,4 cala (dłuższa) - 173 mm
  • długość lufy głównej 0,6 cala (środkowa krótsza) - 126 mm
  • długość repliki po skosie - 370 mm
  • średnica bębna - 47 mm
  • waga - 1,53 kg

Doskonale wykonana replika. Ze względu na wysoką cenę , sporą wagę i niewłaściwy kaliber czas tej broni szybko przeminął . Dziś jest ona rzadkością kolekcjonerską, za którą płaci się kilkakrotnie więcej od replik zwykłych Coltów. 

Replika wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych, ani możliwości przeróbki na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Więcej informacji
SKU Denix_1070
Producent DENIX Hiszpania
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Rewolwer Le Mat - broń Kawalerii Południa DENIX 1070 - replika
Twoja ocena