Rewolwer Le Mat - broń Kawalerii Południa DENIX 1070 - replika

Repliki broni Wszystko dla kowboja Rewolwer Le Mat - broń Kawalerii Południa DENIX 1070 - replika
DENIX Hiszpania
Produkt dostępny
dostawa 72h
Koszt wysyłki 17zł
265,00 zł

Wspaniała replika Rewolweru Le Mat, którego konstruktorem jest paryski arystokrata Jean Francois Le Mat. W październiku 1856 roku uzyskał amerykański patent na swój wielostrzałowy rewolwer nazywany często pistoletem kartaczowym lub dziesięciostrzałowcem. Różnił się on od większości używanych wówczas rewolwerów kapiszonowych tym, że miał magazynek 9-strzałowy i dziesiąty pocisk w lufie głównej. Dawało to sporą przewagę nad używanymi jeszcze ciągle pistoletami jedno lub 5-6 strzałowymi. Rewolwer imponujących rozmiarów, mało popularny, używany głównie przez oficerów kawalerii Południa.

Replika jest wykonana ze stupu ZnAl, w kolorze stalowego matu z odrobiną ciemniejszej barwy w zagłębieniach. Obicia rękojeści z czarnego tworzywa z widoczną antypoślizgową tarką. Możliwość oddania tzw suchego strzału. Le Mat posiada obrotowy bęben z dziewięcioma komorami nabojowymi. Bęben można obrócić bezpośrednio - odciągając kurek do pozycji pół naciągniętej lub obracany jest automatycznie przez mechanizm podczas napinania kurka do pozycji pełnej. Le Mat posiada także ruchomy - przesuwny dosyłacz pocisku, z kolei wycior umieszczony w jego dźwigni został zaznaczony w odlewie. Podobnie sprawa wygląda z niewielką dźwignią na kurku Le Mat'a - została zaznaczona w odlewie, a w rzeczywistości wybierała jedną z dwóch luf tej broni.

Wymiary:

  • długość lufy 0,4 cala (dłuższa) - 173 mm
  • długość lufy głównej 0,6 cala (środkowa krótsza) - 126 mm
  • długość repliki po skosie - 370 mm
  • średnica bębna - 47 mm
  • waga - 1,53 kg

Doskonale wykonana replika. Ze względu na wysoką cenę , sporą wagę i niewłaściwy kaliber czas tej broni szybko przeminął . Dziś jest ona rzadkością kolekcjonerską, za którą płaci się kilkakrotnie więcej od replik zwykłych Coltów. 

Uwaga ! Widoczny na zdjęciach stojak nie wchodzi w skład oferty.

Replika wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych, ani możliwości przeróbki na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Więcej informacji
SKU Denix_1070
Producent DENIX Hiszpania
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Rewolwer Le Mat - broń Kawalerii Południa DENIX 1070 - replika
Twoja ocena