Wielbiciele historii będą na pewno zachwyceni, gdy pod choinką w Boże Narodzenie, znajdą replikę sławnej broni. Tego rodzaju prezent dla historyka będzie wyjątkowym hołdem dla jego wiedzy i pasji.
Krótka szabla z pochwą kawalerii francuskiej z 1880 roku. Szabla do otwierania szampana, technika sabrage lub szablowanie
Krótka, solidna szabla kawalerii francuskiej z 1880 roku, w komplecie z pochwą. Uwaga: cena dotyczy szabli bez podwójnego stojaka, dedykacji i pojawiającej się na niektórych zdjęciach... butelki Prosecco.
Technika sabrage, czyli otwieranie butelki wina musującego szablą, stała się modna po rewolucji francuskiej, kiedy to armia Napoleona chętnie wizytowała na szykownych rautach w domach arystokracji. Na szczęście technika szablowania przetrwała do dziś, każdy z nas może wybrać ten spektakularny sposób i napawać się satysfakcją po spojrzeniu na zachwycone miny gości.
Rękojeść szabli zamknięta mosiężnym jelcem trzy-kabłąkowym. Trzon rękojeści obciągnięty czarną skórą, widoczne karby wypełnione mosiężnym skręconym drutem tzw. kordelasem. Ostrze wykonane z wysokiej jakości stali, bezpiecznie zaokrąglone, z wybitą datą 1880. Pochwa blaszana, z dwoma ryfkami i ruchomymi koluszkami, zakończona ostrogą-płetwą.
Wymiary:
długość całkowita - 72 cm
długość ostrza - 56,5 cm
długość rękojeści - 11,5 cm
szerokość ostrza - max. 26 mm
waga samej szabli - 0,56 kg
waga szabli z pochwą - 0,95 kg
Szablowanie szampana może być atrakcją Twojej imprezy, przyjęcia sylwestrowego, wesela, poszerzeniem oferty restauracji czy barów. Polecam uwadze!
Replika szabli nieostrzona, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada żadnych cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r. — Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).
SKU | DEK_szabla_do_szampana |
---|---|
Producent | Płatnerze zagraniczni |